Metoda DLP do tworzenia geometrii wykorzystuje światło UV o wysokiej energii co pozwala na spajanie warstw modelu powstającego z płynnej żywicy. Jest to jedna z najstarszych technik przyrostowego prototypowania. Wydruki w tej technologii cechują się wysoką dokładnością dlatego świetnie sprawdza się ona w druku elementów niewielkich bądź z dużą liczbą detali do odwzorowania. Nie mniej jednak ma ona również swoje wady. Niestety wydruki pochodzące z drukarek DLP są dosyć kruche co nie pozwala stosować ich na elementy poddawane długotrwałym obciążeniom np. w częściach maszyn itp.
Najczęściej drukowanymi elementami są figurki do gier towarzyskich, po dokładnym malowaniu można odwzorować praktycznie każdy zaginiony egzemplarz!
Metoda FDM (Wytłaczanie Tworzyw Termoplastycznych) polega na tworzeniu modelu warstwami z materiału polimerowego tzw. filamentu. Jest on wytłaczany mechanicznie z podgrzewanej dyszy umieszczonej ekstruderze poruszającym się w dwóch lub trzech osiach w zależności od konstrukcji maszyny drukującej.
W podgrzewanej dyszy topiony jest materiał do odpowiedniej temperatury płynięcia. Później nakładany jest warstwowo w postaci cienkiego włókna na powierzchnię roboczą gdzie stygnie i łączy się z wcześniej nałożoną warstwą. W przypadku tej technologii nasi klienci mają do dyspozycji wiele nowoczesnych materiałów. Szczegóły w zakładce wycena.
Wykorzystujemy również techniki fotogrametryczne. Pozwalają one na szybkie odwzorowanie geometrii 3D wykorzystując do tego zdjęcia danego przedmiotu.
Wykonanie całego procesu pozwala skrócić do minimum czas potrzebny na tworzenie geometrii uszkodzonych podzespołów. Otrzymana w wyniku odpowiednich działań chmura punktów może zostać łatwo przekonwertowana na inny rodzaj pliku CAD.
Procesy fotogrametryczne wykorzystywane są również w geodezji i archeologii do tworzenie map terenowych i dokumentowania stanowisk archeologicznych.
Dla wielu odbiorców wydruków 3D w technologii FDM problemem jest chropowata faktura powierzchni zewnętrznych otrzymanego modelu. Wynika ona bezpośrednio z procesu druku w tej technologii.
Dlatego aby pozbyć się niechcianej faktury niezbędna jest dodatkowa obróbka tzw. post-processing. Jedną z możliwości pozbycia się tego mankamentu jest oferowana przez nas metoda chemiczna. W tym celu wykorzystujemy specyficzne własności pewnych polimerów wchodzących w reakcje z oparami środków chemicznych, przeważnie z grupy alkoholi. Dzięki zachodzącym procesom na powierzchni model uzyskuje gładką powierzchnię i wyższą odporność mechaniczną.
Nasza działalność ukierunkowana jest na świadczenie usług w zakresie szeroko rozumianego druku 3D. Posiadamy dostęp do dwóch różnych technik przyrostowych - FDM i DLP dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dobrać technologię do Twoich wymagań.
Sprawdź nas sam!
Malinie 523B
39 - 331 Chorzelów
Tel 1. +48 884 756 734
Tel 2. +48 797 820 983
oleszekprototypes@gmail.com
NIP: 817 220 94 40
REGON: 526293012
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.